Naravna krema

Pogovori o vplivu presne prehrane na videz in o uporabi naravne kozmetike...

ginkobiloba

Naravna krema

Postby ginkobiloba » Fri Apr 01, 2011 4:18 pm

Živijo,

sem dekle s podeželja, zato obožuuuujem vse, kar je v zvezi z naravo.
Zatorej hočem tudi malo poustvarjati v tej smeri.

Že dlje časa izdelujem masažna olja (v ekstra deviško oljčno olje namakam meni ljuba zelišča), s katerim se potem npr. po umivanju mažem.
Občutek, da daš na kožo nekaj naravnega, je fenomenalen, kar pa verjetno občutite tudi ostali. :D

Omenjeno olje sem si nanašala tudi na obraz (namesto kreme).
Ker pa imam na obrazu mastno kožo, se mi ob večkratnem nanosu olja naredijo mozoljčki. :pardon:

Moje vprašanje je:
ali pozna kdo še katero drugo naravno osnovo za izdelavo kreme za obraz, ki bi nadomestila olje oz. maščobo? Ali pa je mogoče kakšna draga maščobna osnova bolj prijazna mastni koži?

Hvala vam za nasvete in lep dan :@ :Rose:

ginkobiloba

Re: Naravna krema

Postby ginkobiloba » Fri Apr 01, 2011 8:09 pm

Nekje sem slišala, da je jojobino olje boljše za nego mastne kože.
Kje bi ga dobila?

Megy

Postby Megy » Fri Apr 01, 2011 9:40 pm

Jojobino olje vbistvu ni prav kot klasično olje,zato ni tako mastno. Drugače pa je arganovo olje super (le precej drago je-okrog 30 evrov 250ml),ker res ne deluje mastno na koži in se hitro "vpije".
Jojobino olje sigurno lahko kupiš v kakšni specializirani trgovini z zdravimi/bio izdelki, ali pa probaj poiskat na internetu. (Jaz sem ga videla v Muller drogeriji naprimer. Ti pa ne bi znala povedat ali je kvalitetno.)

Evkaliptus

Postby Evkaliptus » Sat Apr 02, 2011 8:10 pm

Mogoče kokosovo olje? Deluje antibakterijsko, čeprav mogoče tudi masti..
Po arganovo olje se ti pa bolj splača kar naravnost v Maroko, tam ga prodajajo na litre za ne-omembe vredne denarce.

Evkaliptus

Postby Evkaliptus » Sat Apr 02, 2011 8:14 pm

Mogoče kokosovo olje? Deluje antibakterijsko, čeprav mogoče tudi masti..
Po arganovo olje se ti pa bolj splača kar naravnost v Maroko, tam ga prodajajo na litre za ne-omembe vredne denarce.

ginkobiloba

Postby ginkobiloba » Mon Apr 04, 2011 10:17 am

Bom res poskusila z jojobinim oljem, kokosovo si pa mogoče nabavim za telo, da bom lepo dišala :D
Arganovo je precej drago, zato bom za začetek (da preizkusim, kako se obnese na mojo koži) kupila manjšo količino, tj, 40ml.
Najlepša hvala vsem za odgovore :)(')
Lep pozdravček :@

ginkobiloba

Postby ginkobiloba » Mon Apr 04, 2011 10:37 am

Našla sem navodilo za izdelavo domače kreme po receptu starogrškega zdravnika Galena.
Primerna je za vse tipe kože, odvisno seveda od izbrane oljne osnove.
Če koga zanima: 100% naravno :Yahoo!:

http://www.seniorji.info/MOJE_ZDRAVJE_R ... novo_kremo

kokos

Postby kokos » Mon Apr 04, 2011 8:47 pm

Kakšne so pa sestavine,učinkovine čudežne masti ali kreme dr.Galena?
Nature never deceives us; it is we who deceive ourselves.
The fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody

.

ginkobiloba

Postby ginkobiloba » Tue Apr 05, 2011 6:46 pm

Sestavine Galenove kreme (po zgoraj omenjenem receptu) so enostavne: za 60ml hladno stiskanega rastlinskega olja (priporoča se jojobino olje, ki je najbolj pdb. maščobi, ki jo izločajo žleze lojnice) potrebujemo 30ml destilirane vode ali hidrolata (najbolje hidrolat sivke, ki kožo pomirja in razkužuje) ter 7g čebeljega voska. Krema zmehča povrhnjico kože, deluje blažilno in je lahko tudi naravni piling (s pomočjo čiste bombažne brisače), poleg tega je hladilna (zaradi vsebnosti vode) in kar je najvažnejše- 100% naravna. Za postopek priprave pa si poglejte zgoraj pripeto povezavo :)

kokos

Postby kokos » Wed Apr 06, 2011 8:05 am

Hm,kako zlahka je mogoče lahkoverne ljudi marketinško nategniti,sicer je pa marketing sopomenka za opis te besede.Torej,nič novega.

Antični dottore je uporabljal jojobo,ki izvira iz polpuščav in puščav Srednje in severne Amerike?Torej v času ko za Ameriko še nihče ni vedel,niti Normani ne?Hecno,ni kaj....
No,torej nič novega.Z ozirom na sestavine pa krema vsaj preveč škodljiva ni,če že denar za nakup te kreme ni naložen pametno,vsaj čisto v zrak vržen ni.

Če strnem.Galenos iz Priama s to kremo nima nič skupnega,torej ni njen avtor,on je uporabljal še bolj ¨filigranske¨ metode.

.

ginkobiloba

Postby ginkobiloba » Wed Apr 06, 2011 9:37 am

V podkovanost vašega znanja, g. oz. ga. Kokos, se ne bom poglabljala.
Zanima me le ena stvar: kako doma narediti naravno kremo.
Potemtakem tudi ni važno, kdo jo je pogruntal, mar ne? :ROFL:

kokos

Postby kokos » Wed Apr 06, 2011 9:51 am

:good: :sorry: :@
In še o jojobi,avtohtoni rastlini puščav Arizone(Mojave),severne Mehike,Kalifornije.
http://en.wikipedia.org/wiki/Jojoba
Jojoba (Simmondsia chinensis), ime "ho-Ho-ba",izvira iz besedišča "Papago-Indijancev"...

Drži,če vas zanima uporaba naravne kreme je ta čisto mogoče zelo dobra.
Sam sem poskusil le opisati,da je ime domnevnega avtorja lažno,sklepal bi da gre le moderno komercialno potegavščino.Ali drobne neresnice vodijo v veliko resnico pa seveda prepuščam,da sami presodite.

.

ginkobiloba

Postby ginkobiloba » Wed Apr 06, 2011 10:23 am

Glede jojobe sem res bosa, zato sem prepuščena (ne-)znanju drugih oz. splošnemu ugledu te rastline, kot se pojavlja v medijih.
Mi je pa o.k., če opozorite na take potegavščine, kot jih omenjate. Res pa je, da sem vas prehitro ocenila kot prepirljivca - na forumih je takih na žalost veliko-, se opravičujem.
Sta pa jojobino olje in hidralat sivke (v Galenovi kremi) le priporočilo g. Braneta Klobčiča
(http://www.seniorji.info/MOJE_ZDRAVJE_R ... novo_kremo) in se lahko po želji zamenjata s kakimi drugimi olji oz. hidralati.
Lep dan! (in res je lep :@ )

Return to “Hrana za lepoto”