Koliko tekočine popijete?

Splošni pogovori o presni rastlinski prehrani
jurec

Re: Koliko tekočine popijete?

Postby jurec » Wed Dec 28, 2011 9:16 pm

Helmut pravi, da je teba jesti naravno hrano, tako kot so jo včasih jedli. Glede vode pa pravi, da je najboljša destilirana. Pa so jo včasih imeli? :P

kokos

Postby kokos » Wed Dec 28, 2011 9:41 pm

Hm,včasih je niti niso toliko potrebovali,recimo primati kot so šimpanzi,bonobi,gorile skoraj nič ne pijejo.Iskanje pitne vode je poleg tega nevarno,saj so v njeni bližini zveri.
Potreba po pitni vodi nastane predvsem v vroči klimi in v trenutku,ko začneš procesirati hrano(kuhanje,pečenje,soljenje,...).Gledano na časovni skali se je to zgodilo včeraj zvečer.
Kot že včasih omenjeno sam v zelo vroči tropski klimi v 20 dneh nisem pil vode,razen enkrat ko smo se vrnili iz džungle in sem imel malo vročinski udar.Priznam,spil sem pa 3 ali 4 pive,po 0,66 litra,ko smo hodili v mestno restavracijo na solate.Je pa spet jasno,da sodobna hrana nima take moči kot naravna,torej je hidracija slabša kot pri praprehrani.
Praljudje torej vode niso potrebovali ali pa prav malo.Čista je bila zagotovo v oziru da ni bila kemično onesnažena,verjetno je bila torej bolj čista kot ne.
Nature never deceives us; it is we who deceive ourselves.
The fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody

.

Evkaliptus

Postby Evkaliptus » Fri Dec 30, 2011 1:25 pm

Kdo pravi, da primati ne pijejo? Seveda pijejo, še delajo si take "naprave" iz listov, da vanje lovijo vodo. Za gorile vem, da "nabirajo" vlago z rastlin s kožuhom in jo nato posrkajo. Ne vem sicer, kakšne količine so to.
kokos, ti jo pa tudi pihneš :) Rečeš, da nisi v 20 dneh tropov nič pil, v drugem stavku pa, da si spil po 2,4 l piva v restavraciji :D

Helmuta pa ne razumem glede vode, le zakaj bi bila destilirana najboljša? Sveža izvirska voda je polna rudnin in ne vem, zakaj bi te škodovale, po mojem prej koristijo.

klopotec

Postby klopotec » Fri Dec 30, 2011 1:33 pm

Zakaj pa nas hočeš kar naprej primerjati s primati? Kokos, meni se te primerjave ne zdijo v ničemer koristne, ali smiselne.
Ne vem kaj počne primat, kaj rabi primat, za sebe pa dokaj točno občutim, kaj mi je kdaj potrebno. Ali pa bi vedno moral najprej razmisliti, kaj bi naredil primat in se ravnati po njem?

jankol

Postby jankol » Fri Dec 30, 2011 4:26 pm

Evkaliptus wrote:
Helmuta pa ne razumem glede vode, le zakaj bi bila destilirana najboljša? Sveža izvirska voda je polna rudnin in ne vem, zakaj bi te škodovale, po mojem prej koristijo.

Rudnine, ki jih omenjaš je rastopljen kamen, če rečem po domače. zato ga organizem zelo težko porabi za svoje namene. zato ga odlaga vse povsod. če ti v prehrani primanjkuje sadja in njegovih kislin, ki to topijo je tu poapnitev celega organizma. Destilirana voda teh rudnin skoraj nima in v organizmu veža nase samo minerale, ki so prišli iz kamenin ali iz kuhanja. na vgrajene minerale v tkiva, ta nima nobenega vpliva.

tako trdi Helmut. Osebno se z njim strinjam.
Telo zdravi počasi a zanesljivo. LEP SADNI POZDRAV !

Janko

MilanChe

Postby MilanChe » Fri Dec 30, 2011 4:35 pm

Tudi jaz mislim, da je voda iz pipe bolj škodljiva kot koristna. Drugo je če imaš svoj lasten izvir, pa še tam so v vodi prisotni anorganski delci in rudnine, ki jih telo ne more prebaviti, zato jih odlaga v tkivih in sklepih kar na stara leta povzroča revmo, išias in bolečine v mišicah. Voda lahko povzroči celo vodni kamen. zato imajo mnogi starejši ljudje težave z mehurjem in prostato. Ni rečeno, da je glavni krivec voda. Seveda je treba upoštevati nezdravo življenje nasploh, ampak to še ne pomeni, da voda ni možni krivec in povzročitelj raznih telesnih bolečin. Jaz najraje pijem naravno vodo iz sadja in zelenjave, ki jo iztisnem s sokovnikom iz svežega sadja in zelenjave. Voda iz pipe je najboljša samo za rastline. Rastline imajo to funkcijo, da vzpostavijo vez med neživo in živo naravo. Samo rastline imajo to sposobnost absorbirati neživo oz. anorgansko snov in jo pretvorit v živo oz. organsko snov, torej užitno za vsa kopenska bitja. Mimogrede, ko pomisliš da v našo vodo dodajajo klor in drugo svinjarijo, ter koliko je podtalnica zastrupljena zaradi pesticidov, je res najboljša alternativa ali destilirana voda ali naravni sveže iztisnjeni sokovi iz sadja in zelenjave. Drugače pa jaz včasih tudi popijem kak kozarec vode, vendar bolj redko, ko je res nuja in ni boljše izbire.
Kar seješ to žanješ...

Evkaliptus

Postby Evkaliptus » Fri Dec 30, 2011 4:52 pm

Žal ne vem, kakšna je razlika med mineralom, ki se je v vodi raztopil iz kamnine in med tistim, ki ga je sprejela in vase vgradila rastlina, dopuščam pa možnost, da ima Helmut prav.
Jaz pijem vodo iz naravnega izvira, je bila tudi pregledana in nima dušikovih spojin (ostankov gnojnice po domače:)), kar se zdi meni najbolj važno. Osebno se brez vode počutim, kot da mi nekaj manjka, mogoče ne jem dovolj vodenega sadja, npr. citrusov, lubenice, melone.. Sokovi pa so meni vse preveč sladki in jih nujno mešam z vodo, ali pa si po njih zaželim vode :) Zdaj v sezoni, ko jem od sadja večinoma samo kakije in jabolka, se od njih ne odžejam.
No, o vodi iz pipe pa itak ni dileme, da verjetno ni najboljša izbira. Da ne govorimo o tisti iz trgovine.

sadje

Postby sadje » Fri Dec 30, 2011 5:58 pm

Kot sem že enkrat napisal tukaj, je Dr. Walker namenil celo knjigo na temo vode in v detajle razlaga, zakaj nobena voda ni primerna za pitje, tudi izvirska voda ne. Razen destilirana. Najboljša pa je seveda voda v sadju in zelenjavi. Če človek je samo sadje in zelenjavo, sigurno dobi dovolj vode. Destilirana voda pa je samo za kakšen kozarec zjutraj ali za zmešančke ali če je zelo vroče poleti.

Tukaj je še link do knjige o vodi, če se komu zdi vredno brati:

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... ravlje.pdf

Mimogrede, v tej knjigi je nekaj napisano tudi o pivu in vinu, za tiste, ki mislijo, da je kozarec vina na dan za zdravje. Pa še marsikaj drugega, recimo o morski vodi itd. skratka zanimivo branje.
Vse kar obstaja je spremenljivo, nezadovoljivo in brez-osebno. Ko to dojameš, želje in navezanosti minejo, trpljenja ni več.

klopotec

Postby klopotec » Fri Dec 30, 2011 6:56 pm

Sem na hitro preletel in se glede vina in morske vode strinjam z njim. Eno in drugo ni namenjeno gašenju žeje.
Jaz morske vode nisem nikoli pil za žejo, ampak sem je pil po manjših požirkih v dopoldanskem času. Deci do deci in pol. Nekaj vač kot je potroši Walker, ampak nisem občutil nobenih uničujočih posledic. Takšne količine morske vode že celo življenje pije dr. Bergant, eden naših prvih ultramaratoncev. Zelo inteligenten človek s katerim sem na temo morske vode kontaktiral in ima samo dobre izkušnje. Če pa bi pil morsko vodo za žejo je pa to kriza. Svetovna. Hitro bi čutil posledice. Enako je z vinom.
Določeni "strupi" so pač za pametne ljudi. Norci jih zlorabijo ali pa se jih bojijo.

Če ješ veliko sadja in zelenjave potem ne potrebuješ veliko vode. Če pa si žejen pij vodo po mili volji in nič slabega se ti ne bo zgodilo. Prej nasprotno.

sadje

Postby sadje » Fri Dec 30, 2011 7:32 pm

Morska voda se mi zdi odlična za v solato namesto soli. Vino pa še za v čevelj ni dobro. Saj vem kaj boš rekel, za v čevelj res ne, za v usta pa ja, he, he.
Vse kar obstaja je spremenljivo, nezadovoljivo in brez-osebno. Ko to dojameš, želje in navezanosti minejo, trpljenja ni več.

MilanChe

Postby MilanChe » Fri Dec 30, 2011 7:40 pm

Knjiga, ki si jo sadje predlagal je ODLIČNA!

Samo rastline imajo na tem svetu to nalogo, da pijejo vodo, ker lahko samo rastline iz vode in zemlje absorbirajo vse anorganske in nežive minerale in jih spremenijo v organske in žive organizme, torej primerne za uživanje živim ljudem in živalim. Zato verjamem Walkerju in se vode vedno bolj izogibam. V prihodnosti si bom nabavil mašino za destiliranje vode. V lokalu Happysmooti v LJ strežejo samo "živo vodo", ki je bila prečiščena tako, da je v vodi samo H2O in nič drugega. Mislim, da je to destilirana voda kolikor sem jaz razumel. Ta voda je res drugačna od navadne. Najboljša voda se nahaja v sadju in zelenjavi. Kozarec vina na dan pa pijejo tisti, ki bi radi predhodno srečali Matildo. Strup je strup tudi v majhnih količinah. V knjigi "Alkalizirajte ali umrite" so vina, piva, žganja in kava označeni kot najbolj kislotvorna pijača na svetu, ki se mimogrede najbolj zlorablja, praktično je alkohol in kofein strup za človeka. Za mene je moja kava korenčkov sok z špinačo ali sok pšenične trave, ki mi pridno kali.
Kar seješ to žanješ...

veno

Postby veno » Fri Dec 30, 2011 7:51 pm

Kar se vode tiče, sem mal pobrskal po netu in naletel na tole precej pretresljivo izjavo

http://www.youtube.com/watch?v=Qr2bSL5V ... re=related

Ma jst sm z njim :shock:

kokos

Postby kokos » Wed Jan 18, 2012 8:35 pm

¨Znanstveniki so na 60.000 straneh ugotovili,da....¨
so študije o koristnosti uživanja rdečega vina,belega vina in tuda na novo flaško ne smemo pozabiti,piva ponarejene:

http://www.heilpraxisnet.de/naturheilpr ... 900139.php

Pa koliko vina sem sam popil dodatno zavoljo tega,na regalu sem vedno tuhtal,ali vzamem črno,ali rajši belo,saj veš znanost pravi da....

A da ne bo tako hudo,vrli medicinec je poneverbo naredil le na 145 mestih,he,he...Sicer pa priznam,da sem v srednji šoli tudi sam podobno reševal naloge,na zadnji strani preveril rezultate in tako dolgo računal,da je enkrat le bilo prav. :ROFL: :ROFL:
Sebe sem napol prevaral,a pri profesorju je bilo pa malo težje.
Nature never deceives us; it is we who deceive ourselves.
The fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody

.

Pina

Postby Pina » Thu Jan 19, 2012 9:53 am

Jaz pa mislim, da vino ni nujno slabo "živilo". Po mojem občutku na presno ali večinsko presno hrano ne gre - tu imam občutek, da naredi več škode kot koristi praviloma. Če pa se človek prehranjuje bolj ali manj z mešano kuhano prehrano, z veliko živalskih maščob in beljakovin, menim pa, da je koristno. Tako se je potrdilo meni...ko sem še jedla meso, je deci terana občasno zelo pasal zraven; bolj kot če bi pojedla samo meso - tudi občutek po jedi je bil fajn - pa ne zato, ker bi bila nažingana. :D Sedaj mi pač ne paše več...ne znam si predstavljati vina ali piva s solato. Kaj šele s sadjem, oreški in semeni! Samo pa mi itak ni dobro za piti.

Glede tekočine, ki jo popijem je pa tako. Praviloma zjutraj popijem 2 ali 4 dcl navadne vode, ki ji občasno primešam še četrt male žličke himalajske soli. Potem popijem še 2 dcl vode popoldan in to je bolj ali manj to. Kadar mi zapašejo čaji (recimo koprive, bezeg, materina dušica), popijem tudi do liter čaja čez dan, a to je bolj redko - recimo 1/14 dni. Ko pa se bolj intenzivno ali dolgotrajno ukvarjam s telesno aktivnostjo (v ponedeljek sem recimo tekla 15km), popijem po občutku...ponavadi pol litra do liter slane vode (himalajska sol) več.

Ps. Pozabila sem pa še na nekaj požirkov izvirske vode sem in tja (ko grem ravno mimo izvira). In na poletje, ko pijem bolj ali manj samo liter do liter in pol izvirske vode.

kento5

Postby kento5 » Mon Jan 30, 2012 12:01 pm

Tudi sam sedaj, ko sem en mesec na presni opažam, da sploh nič ne pijem. Svojo ''flaško'', ki sem jo redno nosil vsak dan v službo napolnjeno s filtrirano vodo (Britta vrč), puščam doma. Pa saj je logično. Sedaj ko ni vročine zunaj. Poleg tega pa - kje pa je še več odlične čiste mehke (destilirane) vode kot v sadju in zelenjavi? To je ja samo po sebi umevno. Sam popijem morda kozarec vode na dva dni. Voda iz sadežev je po mojem mnenju res tisto pravo za naš organizem, čeprav je izvirska tudi o.k. (tista pri sedemerih jezerih je verjetno najboljša kar sem jih kdajkoli pil).
Glede vina pa samo toliko. Verjetno ima kakšen zdravilen učinek (tako kot kava, pa čokolada, pa....), pa lahko je tudi zaradi mene uradno presno... - vsebuje alkohol in zame je to ''NE''. Že kot vegetarijanec sem še nekaj časa občasno popil kakšen kozarec domačega vina ali pivo. Moram priznati, da mi je zelo škodilo (ne da bi bil pijan, pač pa nekakšna zastrupitev prečiščenega organizma - rukal me je mraz ali podobno). Tako sem že nekaj let nazaj naredil križ čez alkohol, ki pri naravnem hranjenju po mojem nima mesta - to je bolj ''pridelek'' naših dedkov in babic (tko kot potica, pa mrežna pečenka, pa goveja župca itd.).

Return to “Prehrana”